Expositie Internationale Vrouwendag


Fotokunst van Marie van der Heijden en modekunst van Agnes van Dijk 

 

In het kader van Internationale Vrouwendag in Eindhoven is in maart en april een unieke expositie van fotografe Marie van der Heijden en modekunstenaar Agnes van Dijk te zien in Parktheater Eindhoven. 

De expositie bevat unieke werken van twee bijzondere vrouwelijke kunstenaars. Twee disciplines, één gedeelde visie: de kracht van de vrouw. Hun werken vieren de kracht van de vrouw en belichten haar innerlijke wijsheid, kwetsbaarheid en zorgzaamheid.

Zowel Agnes van Dijk als Marie van der Heijden verkennen de diepere lagen van vrouwelijkheid en duurzaamheid in hun creaties. De fashionart van modekunstenaar Agnes van Dijk viert de schoonheid van verval. Zij transformeert ogenschijnlijk waardeloze materialen in waardevolle grondstoffen. En vereeuwigt ze in betoverende, stijlvolle, handgemaakte ontwerpen. Ze transformeert mosselschelpen tot sensuele jurken, pauwenveren tot trotse rokken en bladskeletten tot delicate creaties. In deze expositie worden zes creaties getoond. Alle werken hebben een verhaal over de vrouw.  

Marie van der Heijden vangt de tijdloze wijsheid in haar fotografie, als een eerbetoon aan de kracht en wijsheid die in elke vrouw schuilt. Gedreven door nieuwsgierigheid reist zij de wereld over op zoek naar verhalen die ertoe doen. Ze portretteert oudere vrouwen—de Crones—die een rijke levensgeschiedenis met zich meedragen. In haar beelden zie je momenten waarop deze vrouwen verzonken zijn in hun eigen wereld, krachtig in hun stilte, en één met iets groters. 

“Perhaps we are the same person.
Perhaps we have no limits;
Perhaps we flow into each other,
stream through each other
boundlessly and magnificently."
- Ingmar Bergman

De expositie is dagelijks te bezoeken tijdens de openingstijden van het Parktheater, rondom de voorstellingen. 

Programma Internationale Vrouwendag

Bezoek International Women's Day 2025 Eindhoven op zaterdag 8 maart van 12.00 tot 18.00  in Parktheater Eindhoven. Dit evenement biedt inspirerende sprekers, interactieve workshops en netwerkmogelijkheden. IWD is het resultaat van een jarenlange samenwerking tussen een breed netwerk van organisaties en actieve vrouwen in de stad Eindhoven en wordt georganiseerd door Stichting C.L.O